12 czerwca 2024

Kalendarze – reklamuj swoją firmę przez okrągły rok

Inspiracje

Kalendarz to bardzo istotne narzędzie w pracy. Bez niego trudno byłoby pamiętać o wszystkich zobowiązaniach, zarówno w biurze, jak i poza nim. Z powodzeniem organizuje życie zawodowe i prywatne. Jest również doskonałą powierzchnią do całorocznej reklamy. Możesz umieścić w nim logo swojej firmy, hasła, slogany, zaprezentować swoje produkty lub usługi. Inteligentnie przemycone treści marketingowe bywają skuteczniejsze niż klasyczna reklama. 

Dlaczego piszemy o kalendarzach w sierpniu?

Mimo że do końca roku pozostało jeszcze pięć miesięcy, warto byś zaczął zastanawiać się nad wyglądem kalendarzy sygnowanych logiem Twojej firmy. Zleć projekt grafikowi i stopniowo doprowadzajcie kalendarium do perfekcji. Musisz wiedzieć, że czym później się zdecydujesz, tym dłuższe terminy realizacji w drukarniach. Nie ryzykuj, pochyl się nad zagadnieniem już teraz i otrzymaj materiały promocyjne na czas. 

Jaki kalendarz warto wybrać?

W ofercie mamy wiele rodzajów kalendarzy, więc gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie. Od minimalnych rozmiarów idealnie pasujących do portfela do dużych powierzchni naściennych, na których wygodnie sporządzać notatki. Wybieraj spośród kalendarzy listkowych, biurkowych, jednodzielnych, trójdzielnych, książkowych czy spiralowanych. 

Zastanów się, jaki format najlepiej pasowałby do charakteru Twojej działalności i Twoich klientów. Przeanalizuj, jakiego typu produkty sprzedajesz — czasem zamiast prezentowania całej oferty wystarczy wyeksponować logo i dodać do niego chwytliwe hasło. Są to decyzje kluczowe, które warto przedyskutować z działem marketingu i sekcją kreatywną. 

Zorganizuj miejsce pracy w Twojej firmie

Biura pełne są notesów, samoprzylepnych karteczek i innych materiałów, na których pracownicy zapisują istotne dla nich kwestie. Zaopatrz ich w biuwary, czyli bardzo użyteczne podkładki na biurko, łączące w sobie funkcjonalność kalendarza oraz ogromną ilość miejsca do notowania i rysowania. W ten sposób każdy będzie mógł prowadzić własny harmonogram i nigdy nie umknie mu żadne ważne spotkanie. 

Już teraz upewnij się, że rok 2020 zaczniesz z kalendarzem perfekcyjnie dopasowanym do Twoich potrzeb, który będzie ponadto reklamował Twoją firmę. Kolportuj druki wśród Twoich klientów i sam przekonaj się, jak skuteczna jest promocja tego typu. 

Powrót do bloga